K-Active Kinesioloogiline teipimine

Vähem valu - rohkem liikuvust


Kinesioloogilist teipimist kasutavad juhtivad arstid, füsioterapeudid, massaažiterapeudid, tegevusterapeudid ning teised vastava hariduse saanud meditsiini ja spordi valdkonna spetsialistid.


AJALUGU


Kinesioloogilise teipimise mõtles välja Jaapani kiropraktik dr. Kenzo Kase koostöös Jaapani kontserniga Nitto Denko 1970-ndatel aastatel. Kinesioloogilise teipimise meetodi nimena hakati kasutama „Kinesiotaping“. Selle põhieesmärgiks oli toetada kehaomaseid tervenemisprotsesse spetsiaalse materjali abil ja vastava pealeasetamise tehnika kaudu.
Kinesioloogiline teip on loodud jäljendades täpselt naha omadusi ning suudab seetõttu vahendada meie kehale „positiivseid sensoorseid signaale". Pealeasetamise tehnika rajati tuginedes kinesioloogilisele testimisele ning sealtkaudu sai ka see teip ja raviviis oma nime.
Kinesioloogilise teipimise teraapia eesmärk ei ole piirata liikuvust, vaid pigem teha võimalikuks lihaste ja liigeste füsioloogiliselt õige liikumine, mis omakorda aktiveerib sensoorset kontrolli ja kehaleomaseid tervenemisprotsesse.
K-Active kinesioloogilise teipimise meetod on leidnud laialdast kasutamist maailmas terviseedenduses, füsioteraapias, spordiringkondades ja teistes tervisega seotud valdkondades nii profülaktilises kui ka taastavas faasis. K-Active kinesioloogilist teipi kasutatakse väga laialdaselt koos terapeutilise harjutusega, samuti võib seda kombineerida veeteraapia, massaaziteraapia, külmaravi, füüsikalise ravi ning paljude teiste meetoditega.


K-ACTIVE TERAAPIA


K-Active kinesioloogilise teipimise terapeutiliseks alustalaks on inimkeha terviklik, holistiline käsitlusviis, mis vaatleb keha mitmetahulisi struktuure ületavaid võrgustikke nagu nahk, fastsia, lihased, meridiaanid jne. Anatoomilised teadmised ja süvitsi minev oskus avastada funktsioonihäireid vaatluse, funktsionaalsete- ja lihastestide abil on hädavajalikud selleks, et saada täielikult aru inimkeha probleemidest.
Tsentraalsed aplikatsioonid juba viivad keha üldise hoiaku märgatava paranemiseni (body-conditioning) ning käivitavad iseeneslikke tervenemisprotsesse. Neile lisanduvad lokaalsed aplikatsioonitehnikad kahjustatud kudede ja struktuuride piirkondades. Lihas- ja funktsionaalsed testid tehakse uuesti pärast teibi pealeasetamist, et olla kindel aplikatsiooni pealeasetamise korrektsuses.


K-ACTIVE TERAAPIA RAKENDUSVALDKONNAD


Pidev uute kogemuste omandamine ja katsetamistöö avavad kinesioloogilisele teipimisele järjest uusi rakendusvaldkondi. K-Active Estonia on tänaseks edukalt kasutanud ja soovitab kasutada K-Active teipi järgnevatel näidustustel:
•valu puhul
•profülaktikaks
•operatsiooni- ja traumajärgses olukorras
•ortopeedias
•spordifüsioteraapias
•lümfoloogias
•neuroloogias
•sisehaiguste puhul
•günekoloogias
•pediaatrias
liikumispiiratused, liigese nihestused, spordivigastused, artriit, lülisamba probleemid, istmikunärvi valu, SI-liigese probleemid, peavalu, migreen, epikondüliit, karpaalkanali sündroom, lümfödeem, paralüüs, polüneuropaatia, menstruatsioonivalud, kusepidamatus jpm


TOIMED


•lihassüsteemi toonuse normaliseerumine
•mikrotsirkulatsiooni paranemine
•lümfisüsteemi aktiviseerumine
•endogeense analgeetilise süsteemi aktiviseerumine
•liigesfunktsiooni toetamine
•siseorganite mõjutamine


Toetavaid teaduslikke tõendeid pakuvad teadusuurimused ja teaduskraadide väitekirjad. K-Active Assotsiatsioon mängib nende uurimuste läbiviimisel juhtivat rolli.


APLIKATSIOONI KESTVUS


Tänu kinesioloogilise teibi materjali nahaomastele omadustele ei ole teip juba mõne minuti jooksul pärast pealeasetamist nahal tuntav. Igapäevaelu tegevusi nagu töö, sport ja vaba aeg K-Active aplikatsioon ei piira, vaid pigem soodustab. Vetthülgav materjal lubab probleemitult duši all või vannis käia ning teipi pole pärast tarvis vahetada.
Põhiline kasu kinesioloogilise teibi peale asetamisel ilmneb esimese 3 – 5 päeva jooksul, kuigi teibi toime efekt võib olla märgatav koheselt. Ka pikemalt aplikatsiooni pealkandmisel on märgatud jätkuvat positiivset mõju kaebuste üldpildile.
Allergilisi reaktsioone on registreeritud vaid harvadel juhtudel. Sel puhul on enamasti olnud tegemist mõne medikamendi eelneva või samaaegse manustamisega, ning vahel ka suurekoguselise alkoholi või nikotiini tarbimisega.
Kinesioloogilise teibi vale pealeasetamise tehnika võib samuti tekitada kehas negatiivseid reaktsioone. Seetõttu tohib K-Active teibi aplikatsiooni teha ainult vastavalt koolitatud spetsialist; pikemaajalise teraapia või profülaktika eesmärgil võib patsiendile või sportlasele endale näidata õiget teibi pealeasetamise metoodikat.

Kommentaarid (21)