Kinesioloogiline teipimine

Hind = materjali- ja ajakulu ehk 5cm = 0,50€ + 30 min = 4€

Vähem valu – rohkem liikuvust

AJALUGU

Kinesioloogilise teipimise mõtles välja jaapani kiropraktik dr. Kenzo Kase koostöös Jaapani kontserniga Nitto Denko 1970-ndatel aastatel. Selle põhieesmärgiks oli toetada kehaomaseid tervenemisprotsesse spetsiaalse materjali abil ja vastava pealeasetamise tehnika kaudu.
Kinesioloogiline teip on loodud jäljendades täpselt naha omadusi ning suudab seetõttu vahendada meie kehale “positiivseid sensoorseid signaale”. Pealeasetamise tehnika rajati tuginedes kinesioloogilisele testimisele ning sealtkaudu sai ka see teip ja raviviis oma nime.
Kinesioloogilise teipimise teraapia eesmärk ei ole piirata liikuvust, vaid pigem teha võimalikuks lihaste ja liigeste füsioloogiliselt õige liikumine, mis omakorda aktiveerib sensoorset kontrolli ja kehale omaseid tervenemisprotsesse.
K-Active kinesioloogilise teipimise meetod on leidnud laialdast kasutamist maailmas terviseedenduses, füsioteraapias, spordiringkondades ja teistes tervisega seotud valdkondades nii prfülaktilises kui ka taastatavas faasis. K-Active kinesioloogilist teipi kasutatakse väga laialdaselt koos massaažiteraapia, külmravi ja paljude teiste meetoditega.


K-ACTIVE TERAAPIA

K-Active kinesioloogilise teipimise terapeudiliseks alustalaks on inimkeha terviklik, holistiline käsitlusviis, mis vaatab keha mitmetahulisi struktuure ületavaid võrgustikke nagu nahk, fastsia, lihased, meridiaanid jne. Anatoomilised teadmised ja süvitsi minev oskus avastada funktsioonihäireid vaatluse, funktsionaalsete- ja lihastestide abil on hädavajalikud selleks, et saada täielikult aru inimekha probleemidest.
Tsentraalsed aplikatsioonid juba viivad keha üldise hoiaku märgatava paranemiseni ning käivitavad iseeneslikke tervenemisprotsesse. Neile lisanduvad lokaalsed aplikatsioonitehnikad kahjustatud kudede ja struktuuride piirkondades. Lihas- ja funktsionaalsed testid tehakse uuesti pärast teibi pealeasetamist, et olla kindel aplikatsiooni pealeasetamise korrektsuses.

K-ACTIVE TERAAPIA RAKENDUSVALDKONNAD

Näidustused:
* valu puhul
* profülaktikas
* oteratsiooni- ja traumajärgses olukorras
* ortopeedias
* spordifüsioteraapias
* lümfoloogias
* neuroloogias
* sisehaiguste korral
* günekoloogias
* pesiaatrias
* liikumispiiratus, liigese nihestused, spordivigastused, artriit, lülisamba probleemid, istmikunärvi valu, SI- liigese probleemid, peavalu, migreen, epikondüliit, karpaalkanali sündroom, lümfödeem, paralüüs, polüneuropaatia, menstruatsioonivalud, kusepidamatus jpt.


TOIME

* lihassüsteemi toonuse normaliseerumine
* mikrotsirkulatsiooni parandamine
* lümfisüsteemi aktiviseerumine
* endogeense analoogilise süsteemi aktiveerumine
* liigesfunktsiooni toetamine
* siseorganite mõjutamine


APLIKATSIOONI KESTVUS

Tänu kinesioloogilise teibi materjali nahaomastele omadustele ei ole teip juba mõne minuti jooksul pärast pealeasetamist nahal tuntav. Igapäevaelu tegevusi nagu töö, sport ja vaba aeg K-Activ aplikatsioon ei piira, vaid pigem soodustab. Vetthülgav materjal lubab probleemitult duši all või vannis jäia ning teipi pole pärast tarvis vahetada.
Põhiline kasu kinesioloogilise teibi peale asetamisel ilmneb esimese 3-5 päeva jooksul, kuigi teibi toime efekt võib olla märgatav koheselt.
Allergilisi rektsioone on registreeritud vaid harvadel juhtudel. Sel puhul on enamasti olnud tegemist mõne medikamendi eelneva või samaaegse manustamisega, ning vahel ka suurekoguselise alkoholi või nikotiini tarbimisega.
Kinesioloogilise teibi vale pealeasetamise tehnika võib tekitada negatiivseid raktsioone. Seetõttu tohib K-Active teibi aplikatsiooni teha ainult vastavalt koolitatud spetsilist.






BRONEERI AEG