Ravimassaažide tutvustus

 

LÜMFIMASSAAŽ


Massaaž on kuivalt teostatav leebe massaaž lümfiringe stimuleerimiseks. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid. Lümfimassaaž aitab vähendada turseid, väljutada jääkaineid organismist ja tõsta immuunsust. See ravimassaaž on eriti vajalik peale operatsiooni, mille käigus on eemaldatud osa lümfisõlmi ning traumade järgselt tursete ärahoidmiseks ja alandamiseks.
NÄIDUSTUSED: Tursed, reumaatilised haigused, Morbus Sudeck (ühe piirkonna trauma järgne luuhõrenemine), plastiliste operatsioonide eel- ja järelravi, operatsiooni ja trauma järgsed tursed, acne vulgaris ehk vinnitõbi, rosaatsea ehk vöikesed kapillaarid, couerosa, näo ja silmade piirkonna tursed, immuunsüsteemi tugevdamine, armid muutuvad vähem nähtavamaks, väiksemaks, pehmemaks,rasedusaegsed tursed, lipidoos, lipoödeemid, migreen, ulcus cruris (krooniline venoosne puudulikus),CVI II ja III staadium, veenilaiendid,kroonilised lümfi äravoolu häired (primaarsed ja sekundaarsed)
VASTUNÄIDUSTUSED: halvaloomulised kasvajad ( võib teha arsti loal palliatiivmeditsiinis), akuutsed põletikud, südamepuudulikkus, tromboos, seletamatud nahamuutused, rasked neeruhaigused.

 

 

SEGMENTMASSAAŽ


Segmentmassaaž on intensiivne, kuivalt teostatav ravimassaaž selja ja kaela kindlatele piirkondadele (segmentidele), et leevendada valusündroomi ja parandada siseorganite tööd. Seansi järgselt võib massaažitoime pikendamiseks kasutada ravigeele ja -salve.

NÄIDUSTUSED: radikuliidi alaägedas faasis, närvipitsumistest tingitud käte või jalgade valulikkuse ja vereringehäirete korral ja neile, kes põevad sageli kopsuhaigusi, astma raviks, diski väljasopistumised, neuriidid, neuralgiad(insultide tagajärjel halvatused), nimme-ristluu valud, ishias jm.
VASTUNÄIDUSTUSED: Hea- ja halvaloomlised kasvajad, lülisamba deformatsioonid, mille puhul massaaž põhjustab valu, raskekujulised luude- liigeste kahjustused, millega kaasnevad lokaalsed või laialdased põletikulised infiltraadid, suured verevalumid, palavik, nakkuslikud liigese põletikud ägedas faasis, luude ja liigeste tuberkuloos aktiivses vormis, pehmete kudede mädanikud.

 

MEEMASSAAŽMeemassaaž on pärit Tiibetist. Mett kasutatakse eelkõige kleepainena, et tekitada nakkumine massööri käe ja patsiendi keha vahel. Meemassaaž kiirendab verevarustust masseeritavas piirkonnas, tekitades kauakestva hüpereemia. Läbi naha jõuavad organismi ka mee tuntud tervendavad toimed. Meemassaaži kasutatakse edukalt lihaspingete, külmetushaiguste, vaimse pinge, tselluliidi ja krooniliste liigesprobleemide raviks. Meemassaaž on ainuke, millega on ravitud päikesepõletust. Masseeritav peab olema puhas, kreemitamata.
VASTUNÄIDUSTUSED: mädanikud, alkohoolijoove, suhkruhaigus, rasedus, märjad nahahaigused, rasked psüühikahäired, vererõhk üle 180, südamehaigused, südame stimulaator, mee suhtes allergilised, kui on olnud 6 kuu jooksul traumat, operatsiooni.

 

KUPUMASSAAŽ


Kupupanekut on raviks kasutatud sajandeid. Tänapäevaks on välja arenenud kupumassaaž. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupumassaaž kiirendab lümfi- ja vereringet, tekitades kauakestva hüpereemia. Väga sobilik külmetushaiguste ja krooniliste liigesprobleemide ja tselluliidi raviks.
VASTUNÄIDUSTUSED: lahtised haavad, ekseemid, ainevahetushäired, neeruhaigused, südameveresoonkonnahaigused, kõrge vererõhk,ägedad põletikud,kunstliigesele, veenilaiendid, nahaprobleemid (psoriaas, allergiline lööve, nahapinnast kõrgemad sünnimärgid).

 

 

TSOONITERAAPIA


Peamiselt jalalabal (vahel ka säärel) teostatava massaaži toime on lõõgastav ja mõnus. Aitab ravida kroonilisi haigusi ja vabaneda stressist. Külmetavate käte ja jalgade korral parandab kiiresti vereringet.